Tiskárna PRCEK & SPOL., s.r.o. Kroměříž

 

Hlavní  stránka         Nabídka služeb         Kontakty

Historie a současnost

Firma Prcek vznikla v roce 1992.  Její původní název byl Prcek - kopírování a knihy. Jak již samotný název napovídá, firma se zabývala na tehdejší dobu málo rozšířenou činností - černobílým kopírováním pro veřejnost. Stolní analogové kopírovací stroje Xerox a Toshiba dokázaly vytvořil až 15 kopií A4 za minutu, což byl v té době obdivuhodný výkon.

V roce 1993 byl zakoupen ofsetový stroj Romayor, který byl vytížen zakázkami zvláště náboženského zaměření o které v té době byl velký zájem a na trhu s knihami velký nedostatek. Dále byl zakoupen tiskový stroj Priport, na kterém se dělaly zvláště návody k výrobkům Koryny Koryčany.

Od roku 1996 nese tiskárna dnešní název PRCEK & SPOL., s.r.o.

V roce 1998, kdy firma procházela vážnou finanční krizí, byla tiskárna odprodána dnešnímu majiteli. Od této doby začala druhá etapa rozvoje firmy. Byly zakoupeny nové kopírovací stroje stejných značek, ale s možností rychlejšího kopírování, dále modernější počítače, včetně příslušenství, umožňujícího kompletní DTP přípravu k ofsetovému tisku.

Tiskárna v novém miléniu:
V letech 2000 - 2003 byly pořízeny první digitální kopírovací stroje, které dokázaly již vytvořit 45 kopií za minutu. Dále se strojní park rozrostl o další ofsetový stroj Dominant, nový tiskový stroj Priport Ricoh, digitální barevnou kopírku Canon a v roce 2006 o novinku na tehdejším českém trhu - rychlotiskový plnobarevný digitální stroj RisoKakagu, který dokáže na počkání zhotovit až 150 plnobarevných výtisků za minutu. 

Nejnovější tiskový stroj, který byl pořízen je digitální produkční stroj Canon 7055. Díky své konstrukci umožňuje tisknout formát až 630 x 330 mm.

Další velká změna nastala ve firmě v roce 2011, kdy byla odkoupena konkurenční tiskárna a vznikla tak nová pobočka s názvem Alfa Vita tiskárna, která sídlí v areálu Řempa na Skopalíkově ulici v Kroměříži. Řady zaměstnanců se rozrostly o další pracovníky s bohatými zkušenostmi v polygrafické výrobě. Rozšířil se také strojní park, nabídka služeb a počet zákazníků.

Poslední změnou v historii firmy je nové sídlo. Od 1. května 2015 se tiskárna nachází v nových prostorách na adrese Vrchlického 3043/14, Kroměříž.